نکات کاشت مو

۶ نکته قبل از کاشت مو

   کاشت مو برای افرادی که به دلایل مختلف موهای خود را از دست داده اند ایده آل است. پس از تصمیم گیری برای کاشت مو، مواردی وجود دارد که باید قبل از عمل در نظر بگیرید. برای چیزی که باید کاشت‌مو را در نظر بگیرید به خواندن ادامه دهید.

کاشت مو چیست؟

 تغییرات فصلی، علل هورمونی، اختلالات تغذیه ای، آسیب ها یا بیماری ها می تواند باعث ریزش مو در افراد شود. اما همه ریزش مو یکسان نیست. برخی از ریزش مو موقتی است، در حالی که برخی دیگر ممکن است دائمی باشند. در صورت ریزش موقت مو، می توان با درمان های صحیح از ریزش مو جلوگیری کرد و موهای جدید را جایگزین کرد. این امر با ریزش موی دائمی امکان پذیر نیست. تنها راه حل ریزش مو، کاشت مو است.

 برای کاشت‌مو از تکنیک های مختلفی استفاده می شود.

روش های مختلف آن را بخوانید!

روش کاشت‌مو FUE رایج ترین روش کاشت‌مو در کاشت مو است. در این تکنیک ابتدا فولیکول های مو در ناحیه اهداکننده به صورت جداگانه با نکات ویژه جمع آوری می شود. فولیکول های موی جمع آوری شده در حالت انتظار قرار می گیرند. کانال هایی باز می شوند تا این فولیکول های مو به ناحیه طاسی اضافه شوند. فولیکول های مو گرفته شده از ناحیه اهداکننده یکی یکی به این کانال ها منتقل می شود.

کاشت مو موفق برای آمادگی فرد ضروری است. افرادی که کاشت‌مو انجام می دهند باید قبل و بعد از عمل به نکاتی توجه کنند.

۶ نکته که قبل از کاشت مو باید در نظر گرفت:

۱- انتخاب مرکز کاشت مو مناسب

 برای کاشت‌مو موفق، پزشک و کلینیکی  که در آن عمل انجام می شود بسیار مهم است. ابزار مورد استفاده در مرکزی که فرآیند در آن انجام خواهد شد باید آخرین محصولات تکنولوژی باشد. بسیار مهم است که فردی که عمل را انجام می دهد متخصص و با تجربه در این زمینه باشد. کلینیک تخصصی کاشت‌مو و ابروی مهرسام با تیم متخصص و جدیدترین ابزارهای تکنولوژی خدمات ارائه می دهد.

مرکز کاشت مو

۲.مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل قبل از کاشت مو

سیگار و الکل باید حداقل یک هفته قبل از کاشت مو قطع شود. از آنجایی که استعمال دخانیات خطر عوارض حین عمل را افزایش می دهد، سیگار کشیدن باید قبل از عمل قطع شود.

۳- بررسی سلامتی قبل از کاشت‌ مو

قبل از تصمیم گیری در مورد کاشت‌مو، سابقه سلامت فرد مورد بررسی قرار می گیرد. اگر فرد بیماری داشته باشد باید از پزشک علاقه مند به این بیماری سوال شود که آیا می توان کاشت‌مو انجام داد؟ اگر فردی داروی معمولی دارد و آلرژی دارد، باید به پزشک اطلاع دهد

۴-  بهداشت قبل از کاشت مو

از آنجایی که موها تا سه روز بعد از کاشت‌مو شسته نمی شوند، توصیه می شود قبل از عمل حمام کنید.

 باید مراقب باشید که موها تمیز باشند و هیچ گونه مواد شیمیایی مانند نرم کننده یا ژله روی موها استفاده نشود.

۵- راحتی قبل از کاشت مو

از آنجایی که کاشت‌مو یک پروسه طولانی است، نباید قبل از عمل گرسنه بمانید. علاوه بر این باید لباس های راحت پوشیده مانند پیراهن را ترجیح داد تا بعد از عمل به راحتی لباس هایشان را عوض کنند و در نواحی پیوند شده به لباس هایشان دست نزنند.

۶- قیمت کاشت مو

قیمت کاشت‌مو مهمترین معیار برای تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم انجام عمل است. قیمت بسیار بالای کاشت‌مو ممکن است بیمار را از ایده این عمل منصرف کند. قیمت بسیار پایین ممکن است بیمار را از کیفیت کاشت‌مو ناراحت کند. قیمت کاشت‌مو با توجه به عوامل زیادی متفاوت است.

دخانیات و کاشت مو

 

 

بعد از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

مجموعه ای از دستورالعمل های بعد از جراحی به شما داده می شود که باید در روز عمل خود رعایت کنید.

این ایده خوبی است که پس از انجام این جراحی، مدتی از کار خود را مرخصی بگیرید. سر شما دردناک و متورم خواهد شد و احتمالاً کمی درد وجود خواهد داشت، بنابراین به خود فرصت دهید تا از این وضعیت بهبود یافته و اجازه دهید محل درمان شده بهبود یابد.

در مورد جراحی کاشت مو این بستگی به این دارد که از کدام روش استفاده شود. بیش از یک تکنیک برای کاشت‌مو وجود دارد و اینها به صورت جداگانه در بخش روش های جراحی کاشت‌مو مورد بحث قرار می گیرند.

خلاصه کارهای که باید انجام دهیم :

 •         قبل از جراحی موهای خود را بشویید.
 •         لباس‌های راحت بپوشید که نیازی به کشیدن آن‌ها روی سرتان نباشد.
 •         قبل از عمل یک صبحانه سبک بخورید.
 •         اگر تب یا تنگی نفس دارید، قبل از جراحی به جراح خود اطلاع دهید.
 •         از یک هفته قبل از جراحی از هرگونه ورزش خودداری کنید.

خلاصه کارهای که نباید انجام دهیم :

 •         الکل ننوشید
 •         قبل از جراحی موهای خود را رنگ نکنید.
 •         بدون اطلاع پزشک از هیچ مکملی استفاده نکنید.
 •         حداقل ۳ روز قبل از عمل از نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید.
 •         حداقل ۳ روز قبل از جراحی به هیچ وجه سیگار نکشید.
 •         قبل از جراحی هیچ دارویی مصرف نکنید مگر اینکه پزشکتان بگوید مشکلی ندارد.
 •         حداقل ۱۰ روز قبل از عمل، غذاهای چرب و چرب نخورید.

به طور کلی برای کاشت‌مو، به معاینه و بررسی هر شخص توسط یک متخصص نیاز است. همچنین برای اینکه مطمئن شوید چه روشی برای شما کار آمد تر خواهد بود، می توانید از کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو ی مهرسام  در تماس باشید تا راهنماهی های لازم رو دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید